- Cloud
Wat zijn de beperkingen van de cloud?
Antwoorden
-
0 +1
Je moet vooral voorkomen dat je de 3-laags complexiteit van je traditionele infra meeverhuist naar je cloud strategie. Je hebt namelijk verschillende vormen van cloud: public, private en gedistribueerd. Deze bestaan allemaal uit verschillende technologie-stacks, hebben een ander financieel afrekenmodel en verschillende management-tools. Door middel van een slim Enterprise OS kun je al deze vormen van cloud als één gebruikservaring presenteren aan de gebruiker.
Wanneer je op die manier de verschillende vormen van cloud met een orchestratielaag verenigt. Dan kun je data en applicaties plotseling zowel on premises als bij een cloudleverancier naar keuze plaatsen. Omdat de orchestratielaag applicaties loskoppelt van fysieke of virtuele infrastructuur, heb je nu pas echt de vrijheid en flexibiliteit om te doen wat je wilt, wanneer je dat wilt. Zonder bezig te hoeven zijn met het migreren of omzetten van data. Je voorkomt er lange en moeizame migratietrajecten en een cloud lock-in mee.
-
0 +1
- Het is volgens diverse onderzoeken altijd duurder dan on-premise.
- Je bent geen baas meer over je eigen infrastructuur: je logeert ahw met je spullen in een datahotel en hebt je maar te schikken naar de regels van het hotel.
- Ondanks alle fraaie beloften loop je risico's met je data.
- Werking blijft altijd trager dan on-premise.
- Door de flexibiliteit weinig discipline in databeheer.
- Sommige zaken 'werken' gewoon niet, of niet zoals je wilt/gewend was.
- Als jij van overal bij je data kan komen, dan kan iedereen dat.
Ik ga het hier niet allemaal omstandig van voorbeelden voorzien. Doe met deze opmerkingen wat je wilt.